Haber Ve Duyurular
Yazılar \ 2012-2013 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıt tarihleri ve kayıt için gereken belgeler
  Tarih: 17.08.2012  

 

2012-2013 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, AÖF Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri açıklandı.

2012-2013 Açıköğretim Kayıt Takvimi

2012-2013 ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ DÖNEMLİK-KREDİLİ SİSTEM PLANLANAN İNTERNET BAŞVURU, KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ
Kayıt Türü
Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi
Mazeretli Kayıt
Tarihi
Süre
YENİ KAYIT
GÜZ DÖNEMİ
- ÖSYS Yeni Kayıt
- Yatay Geçiş
- AYÖS
10 Eylül Pazartesi
28 Eylül Cuma
26-27-28 Eylül
3 Hafta Başvuru
3 Hafta Kayıt
Çoklu Kayıt
GÜZ DÖNEMİ
- Ek Yerleştirme
- Lisans Tamamlama
- İkinci Üniversite
- Dikey Geçiş
- 6111 sayılı Kanun Kap. Kayıt (6353 s. Kanun)
01 Ekim Pazartesi
19 Ekim Cuma
17-18-19 Ekim
3 Hafta Başvuru
3 Hafta Kayıt
KAYIT YENİLEME
GÜZ DÖNEMİ
- Açıköğretim (İÖLP ve OÖLP Dahil)
- İktisat
- İşletme
22 Ekim Pazartesi
16 Kasım Cuma
14-15-16 Kasım
4 Hafta Kayıt Yenileme
KAYIT YENİLEME
BAHAR DÖNEMİ
- Açıköğretim
- İktisat
- İşletme
11 Mart Pazartesi
22 Mart Cuma
21-22 Mart
2 Hafta Kayıt Yenileme
YAZ DÖNEMİ KAYIT
- Laboratuvar Dersleri
İçin Kayıt
06 Mayıs Pazartesi
10 Mayıs Cuma
NOTLAR:
* Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00:00′da başlayacak, son günü saat 17:00′da sona erecektir.
ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS sonunda Üniversitelere yerleştirilenlerin açıklandığı tarihe göre
değişebilir.

  • AÖF Yeni Kayıtlar (Ösys, Yatay Geçiş, Ayös): 10 Eylül – 28 Eylül 2012 tarihleri arasında
  • AÖF Çoklu Kayıtlar(Dikey Geçiş, Ek Yerleştirme, Lisans Tamamlama): 01 Ekim – 19 Ekim 2012 tarihleri arasında
  • AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme (Açıköğretim, İktisat ve İşletme): 22 Ekim – 16 Kasım 2012 tarihleri arasında
  • AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme (Açıköğretim, İktisat ve İşletme): 11 Mart – 22 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
·         Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2012-2013 eğitim yılı kayıt tarihleri geçtiğimiz yılda olduğu gibi Eylül ayı içerisinde olacaktır. Açıköğretim 2012-2013 kayıt tarihleri içerisinde iki aşamalı olarak kayıt yaptıracaksınız. Öncelikle internetten ön kayıt ardındanda aöf bürosundan kaydınızı tamamlamanız gerekiyor. İnternetten ön kayıt yaptırmadan kaydınızı tamamlayamazsınız ve kayıt olamazsınız. Detayları aşağıya ekliyorum arkadaşlar…
·         Açıköğretime ilk defa kayıt olacaklar, yatay geçişle kayıt olacaklar ve AYSÖ ile kayıt olacaklar için 10 Eylül Pazartesi ile 28 Eylül Cuma günü arasında kayıtlar yapılacak…
·         Ek yerleştirme ile aöf’ye kayıt, Lisans tamamlama, Sınavsız İkinci Üniversite ile aöf ye kayıt, Dikey Geçişle aöf 3.sınıfa kayıt, 6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) Açıköğretim kayıt işlemleri 1 Ekim Pazartesi başlayacak olup, 19 Ekim Cuma günü sona erecektir.
·         Açıköğretime kayıtlar iki aşamalı olarak yapılacaktır.
1.aşama internetten başvuru ve bilgilerinizin girilmesi,
2.aşama harç ücretinin bankaya denmesi ve aöf bürolarından kesin kayıt şeklinde yapılacaktır.
·         Aöf 2012-2013 kayıt tarihleri içinde İnternetten başvuru işleminizi geçen yıl olduğu gibi Aöf İnterneten Kayıt Adresinden yapacaksınız. Adres şuan aktif olmadığı için linke tıklasanız bile açılmayacaktır. Ama kayıt tarihleri içerisinde adres aktif hale gelecek ve neler yapmanız gerektiği ve hangi belgeler gerektiği orda belirtilecektir. Ama ben bu makalemde sizlere biraz bahsedeceğim böylelikle aklınızda ki soruların bir kısmını cevaplamış olacağım.

Açıköğretim 2012-2013 kayıt tarihleri içinde hazırlamanız gereken belgeleri aşağıya ekliorum.

1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanız okuduğunuz okulda ise, o okulda okuduğunuza yani öğrenci olduğunuzu belirten okulun kaşesi ve imzası olan belge ( İkinci üniversite olarak okuyorsanız bunu kullanabilirsiniz. )
5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )
·         2 Yıllık bir önlisans bölümü veya MYO bitirdiyseniz Dikey Geçiş kapsamında sınavsız olarak açıköğretim lisans işletme, iktisat veya bölümünüzün devamı niteliğindeki başka bir bölümün 3.sınıfına sınavsız olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden bölümünüzü bulup hangi bölümün 3.sınıfından başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.
·         2012-2013 eğitim yılı harç ücretlerinin dönemlik olarak 250tl civarıdna olacağını düşünmekteyiz.
·         - Kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacak olup, bu tarihler içinde başvurmayan adaylar kayıt olamayacaklardır.

- Kayıtlar belirtilen tarihlerde gece 00:00′da başlayacak olup, 17:00 mesai saati bitiminde son bulacaktır.
·         Herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için lütfen kayıt olmayı son günlere bırakmayın. Son günler açıköğretim bürolarında aşırı ir kalabalık olmakta ve uzun saatler sıra beklemek durumunda kalabilirsiniz…
 
 
İLETİŞİM
  • Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
  • http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
  • aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)Kaynak:
http://www.bilgiyuvasi.com/2011-2012-aof-kayit-tarihleri#ixzz23iZYFMKi

Bu yazıyı : 61365 kişi okudu.
Öncelikler iki yıllık tercih yapma hakkına sahip olmak için her adayın mutlaka ÖSYM’ye başvurması lazım. Daha sonra sadece sınavsız geçişe başvuranlar OBP durumlarına göre kendi alanları ile ilgili bölümlere yerleşecektir. Sınavsız geçişe başvuracak adaylar öncelikle mezun oldukları bölümden nerelere sınavsız olarak yerleşebileceklerini TABLO 6C’den öğreneceklerdir.
Sınava az bir zaman kaldı. Öğrencilerde sınav kaygısı oldukça arttı. Sınava ilişkin karamsarlıklar başladı. Öğrenciler kendilerini yetersiz görmelerine bağlı olarak sınav korkuları oluşmaya başladı.
YGS sınavını geride bıraktık. 2013 YGS soruları çoğu öğrenciyi hayal kırıklığına uğrattı. Beklenenden daha zor soruların sorulması öğrencilerde moral bozukluğuna yol açtı. Türkçe sorularının dilbigisi ağırlıklı olması, matematik ve Coğrafya sorularının zor olması, Türkiye genelinde bir çok öğrencinin zaman yetiştirme sorunu yaşamasına sebep olmuştur. Acısıyla tatlısıyla YGS geride kalmıştır.
2013YGS ’de 1 milyon 851 bin 326 aday sınavda ter döktü. Sınavı saat 10.00’da başlayıp 160 dakika sürdü. YGS 2013 sınavına giren adaylara 40 Türkçe, 15 Tarih, 12 Coğrafya, 8 Felsefe, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 40 Temel Matematik, 14 Fizik, 13 Kimya ve 13 Biyoloji sorusu yöneltildi.
Sınava az bir zaman kaldı. Öğrencilerde sınav kaygısı oldukça arttı. Sınava ilişkin karamsarlıklar başladı. Öğrenciler kendilerini yetersiz görmelerine bağlı olarak sınav korkuları oluşmaya başladı. Aslında, öğrenci arkadaşlarımız aşağıda ifade edeceklerimizi yapmaya başlarlarsa kendilerini sınava karşı daha güçlü hissedecek ve sınav korkularını yeneceklerdir.
YGS’ye çok az bir zaman kaldı. Sınav yaklaştıkça heyecan artıyor. Öğrenciler YGS hazırlıklarının LYS’yi aksatmasından korkuyor. Bu da onlar üzerinde doğal olarak bir kararsızlık ve karamsarlık oluşturuyor.
İnsan ne kadar zeki; öğrenme için zemin ve imkânlar ne kadar müsait olursa olsun öğrenmeye karşı istek (motivasyon) yoksa öğrenmenin gerçekleşmesi çok zordur. Ebeveynlere düşen öğrenciyi kendi haline bırakma ya da ona ders çalışması yönünde baskı yapma değil onu öğrenmeye karşı istekli hale getirmektir. Bunun için sırasıyla şunlar yapılmalıdır:
LYS sonuçları 15- 22 Temmuz tarihleri arasında açıklanacaktır. Muhtemelen 22Temmuz -5Ağustos tarihleri arasında da tercihler yapılacaktır. Üniversiteye hazırlık aşamasının en kritik noktası tercihlerdir. Bu noktada atılan yanlış bir adım telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Tercih yapmak için bazı hususlara dikkat edilmelidir.
YGS sınavını geride bıraktık. 2012 YGS soruları çoğu öğrenciyi hayal kırıklığına uğrattı. Beklenenden daha zor soruların sorulması öğrencilerde moral bozukluğuna yol açtı. Türçe sorularının alışılmış ÖSYM formatının dışında olması Türkiye genelinde bir çok öğrencinin zaman yetiştirme sorunu yaşamasına sebep olmuştur.
Sevgili gençler hayatınız için bir dönüm noktası olan YGS sınavına artık hazırsınız. Bu sınav sizin gelecekte toplumdaki statünüzün, rolünüzün belirleneceği bir sınavın ilk basamağıdır. Bu düşünceyi sınava yönelik motivasyonunuzu arttırıcı bir etkene çevirmek sizin elinizde. Sınavın önemi sizin stresinizi arttırmamalı aksine başarı için sizi daha çok çaba harcamaya teşvik etmelidir.
Dergisi Akademi YÖK ÖSYM Milli Eğitim Bakanlığı
© 2011 AÇI DERSHANELERİ
Tüm Hakları Saklıdır.